Wystawa w Warszawie
na Krakowskim Przedmieściu

Aby stworzyć tę barwną, pasjonującą opowieść o polskim triumfie w starciu dwóch cywilizacji sięgnęliśmy do unikalnych materiałów z Muzeum Wojska Polskiego, Archiwum Akt Nowych, Komisji Historycznej b. Sztabu Głównego Polskich Sił Zbrojnych, Centralnego Archiwum Wojskowego, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Instytutu Józefa Piłsudskiego w Londynie i w Nowym Jorku, a także francuskiego Service Historique de la Defence oraz zbiorów prywatnych.
Na kilkunastu dwujęzycznych, polsko-angielskich planszach opowiadamy o bohaterach Bitwy Warszawskiej, ich głównych przeciwnikach po stronie sowieckiej, a także o sojusznikach Polski w Europie i na świecie. Przedstawiamy polskich i zagranicznych duchownych, którzy odegrali nieocenioną rolę w wydarzeniach wojny polsko-bolszewickiej, odpowiadamy na pytanie czy w ogóle musiało dojść do Bitwy Warszawskiej i wyjaśniamy co ma wspólnego czołg ze… smokiem.
Wystawa będzie podróżowała po Polsce i świecie. Zależy nam, aby ta atrakcyjna lekcja historii o Bitwie Warszawskiej docierała do jak najszerszego grona odbiorców.

Harmonogram ekspozycji wystawy w Polsce przedstawia się następująco:

1–20.10.2020 – Warszawa, Krakowskie Przemieście
21.10.2020–18.11.2020 – Wołomin, plac przed Urzędem Miejskim
   
19.11.2020–7.01.2021 – Mińsk Mazowiecki, plac przy rondzie Hallera

08.01.2021-05.02.2021 – Wyszków, Plac Miejski